Förtroendevalda I Nyköpings kommun

Kommunfullmäktige

Mandatperiod: 2022-10-15 - 2026-10-14

Information om Kommunfullmäktiges ansvarsområde, samt kallelser och protokoll - se länk nedan

Länkar:
Kommunfullmäktige - Nyköpings kommuns hemsida

Uppdrag (95 st)

EfternamnFörnamnPartiUppdragOrdningsnummer
Mahfod Eshak SD Ersättare 85
Häggblom Erik KD Ersättare 93
Amloh Sofia S Ledamot 13
Thronborg Ole SD Ledamot 57
Wallin Carina S Ledamot 7
Johansson Jessica L Ersättare 95
Olsson Torbjörn C Ledamot 49
Jonsson Tommy M Ledamot 17
Karlsson Matilda M Ersättare 81
Bergkvist Robert S Ersättare 64
Sjödelius Elisabeth S Ersättare 72
Åslund Björn MP Ersättare 92
Hartmann Anki M Ledamot 41
Eriksson Mikael V Ersättare 89
Ingvaldsson Gustavsson Ludwig S Ledamot 51
Karlsson Malin SD Ledamot 6
Ivarsson Patrik L Ledamot 19
Dahlin Fredrik M Ledamot 37
Windisch Orvar M Ersättare 80
Wachtmeister Maud KD Ledamot 35
Jensen Majbritt S Ledamot 50
Hagerström Claes M Ersättare 76
Karlsson Pernilla S Ersättare 65
Zetterström Thom SD Ledamot 18
Kuc Söderberg Henny V Ledamot 42
Lindh Rasmus S Ersättare 71
Pehrsson Marcus S Ledamot 22
Abdinasir Omar S Ersättare 66
Ulvenhag Martin S Ledamot 40
Venegas Astudillo Marco MP Ledamot 14
Engström Peter SD Ledamot 44
Wirström Lilliann S Ledamot 62
Åqvist Gustav SD Ersättare 83
Rigbrandt Yvonne M Ersättare 78
Rosengren Lejonklou Sara SD Ledamot 63
Kock Torbjörn S Ledamot 16
Colliander Sandra M Ledamot 25
Jonsson Karin S Ersättare 68
Tom stol 54 SAKNAS Ledamot 54
Landmark Stefan KD Ledamot 56
Hallgren Remnert Sofia L Ledamot 45
Nilsson Anniola M Ledamot 12
Andersson Kajsa MP Ledamot 30
Sipos Håkan S Ersättare 67
Fredlund Björn S Ledamot 8
Jakobsson Conny V Ersättare 90
Eid Ahmad M Ledamot 5
Lundqvist Lars KD Ledamot 15
Bonnier Jan M Ordförande 1
Sjöberg Fredrik M Ledamot 29
Windisch Kerstin M Ersättare 74
Rehnström Catharina C Ersättare 87
Johansson Kjell C Ersättare 88
Jegers Jonas C Ledamot 23
Gahnertz Noah S Ledamot 34
Ali Anashi Huda S Ledamot 55
Hedman Runesson Benita V Ledamot 59
Sohlman Zetterström Marianne SD 2:e vice ordförande 3
Pettersson Kent S Ledamot 28
Gustafsson Marjo S Ledamot 32
Berg Leif S Ersättare 73
Edenius Tomas SD Ledamot 31
Dahlström Helena V Ledamot 27
Hallström Martina C Ledamot 9
Ringberg Rauni S Ledamot 26
Andersson Carl-Åke S 1:e vice ordförande 2
Österberg Bo SD Ersättare 82
Josevski Karina MP Ledamot 48
Granström Urban S Ledamot 4
Welk Antoni M Ersättare 75
Hashi Sahro S Ledamot 20
Hallgren Böhlmark Thomas M Ledamot 47
Berggren Björn SD Ersättare 84
Halvarsson Lennart S Ersättare 69
Möller Christoffer M Ledamot 61
Svanberg Jonas M Ersättare 77
Yrvenback Aktergård Sofia C Ledamot 36
Hagberg Andreas L Ersättare 96
Johansson Karin S Ledamot 43
Johansson Wilma SD Ledamot 38
Ankarfjäll Louise S Ersättare 70
Hansen Ulf SD Ledamot 10
Mohamud Haji Ibrahim MP Ersättare 91
Eriksson Ann-Marie SD Ledamot 24
Bjurlén Lovisa V Ledamot 11
af Sillén Anna M Ledamot 21
Tom stol 53 SAKNAS Ledamot 53
Wachtmeister Johan M Ledamot 46
Johnsson Jessica M Ledamot 58
Andersson Gunilla S Ledamot 39
Ali Mohamed M Ledamot 52
Almaghout Hassan S Ledamot 60
Carlquist Petra KD Ersättare 94
Stenberg Johan M Ersättare 79
Tullander Michael SD Ersättare 86